Únor 2014

Můj článek Láska nebo USA? na titulní stránce blog.cz

20. února 2014 v 16:49 | Sweety
Člověk si jen tak projíždí svoje oblíbené stránky a zavítá na blog.. a šok! Ne.. to není možný.. ale je.. to je můj článek!! :D No jsem fakt nadšená! Hlavně proto, že píšete své názory, a já tak díky vám, vidím svůj problém z nezaujatého pohledu čtenáře. Všechny komentáře pečlivě čtu a doufám, že zde najdu své rozhřešení. Jsem vám vděčná lidi! Diky moc! :)

Video od Aupairs z USA

13. února 2014 v 13:56 | Sweety |  Few words
Když jsem na tohle video narazila, říkala jsem si, že to bude kravina.. ale po shlédnutí musím uznat, že jsem se fakt pobavila! pecka! Holkám se moc povedlo! :D :)))

Sny versus realita

13. února 2014 v 12:48 | Sweety |  Few words
Proč jen jsem dřív věděla co od života chci, kam bude směřovat moje budoucnoust a nemohla jsem se dočkat, až budu starší, abych si mohla začít plnit své sny? Teď když už starší tedy jsem a právě nyní se ode mě očekává, že budu vědět co dál, to nevím.. Je to tím, že když jsme dětmi, příjde nám vše jednodušší a nechápeme tíhu rozhodnutí?

Jako studentka jsem se nemohla dočkat doby, kdy budu mít po škole a konečně budu moc dělat to co mě baví. Ovšem jako čerství absolvent jsem dostala pěknou ránu od reality. Navíc moje milovaný rodiče mi začínají taktně naznačovat, že bych se měla postavit na vlastní nohy, že by to uvítali. Velice milé. Musím říct, že takové zklamání od svých rodičů jsem nečekala. Doufala jsem, že mě podpoří, neustále sledujou zprávy, čtou noviny a nejednou oni byli v situaci, kdy neměli práci a stěžovali si, jak je dnešní doba těžká. Samozřejmě to teď nevidí, teď je to moje chyba, že nemůžu nic sehnat. To, že jsem absolvent bez praxe a nikdo nemá zájem o takové zaměstnance najednou je vedlejší. Velice pěkné, děkuji vám milí rodičové!

Nezbývá nic jiného, než doufat v obří, přímo gigantickou náhodu,
že z milionu odeslaných životopisů se ozve aspoň nějaká dobrá duše
a ujme se mladého ptáčka s najivními sny, ustříhne mu křídla v rozletu
a udělá z něj šedou myš reálného života v České republice
a zatáhneho do každodeního, nudně se opakujícího stereotypu.
Mé srdce plesá radostí a přímo se nemohu dočkat, až můj dosud
pestrý, úžasný život bude depresivní a černobílí..
Ano drazí rodičové, přesně po tom vaše dítě touží!

Láska nebo USA?

13. února 2014 v 1:27 | Sweety |  Few words
Po dlouhé době jsem se konečně dočkala. Ozvala se mi rodina z USA, která se mi velice zamlouvá, je to americko-česká rodinka, což by pro začátek bylo velice perfektní po jazykové stránce. S host mum si velice rozumíme a chce, aby vše proběhlo rychle, pokud možno abych odletěla během pár týdnů na 3 měsíce na zkoušku a poté, že by se vyřizovalo vízum, pokud by byly obě strany spokojené.

Asi bych do toho šla bez rozmyšlení, kdyby ale nebylo jednoho člověka. Ano, zamilovala jsem se čerstvě před měsícem. Vím, že je to čerstvá zamilovanost, a že bych měla myslet hlavou a tuhle šanci nezahodit, jenže co když...
Mám riskovat nádherný vztah s člověkem, s kterým si perfektně rozumím pro 2 roky v USA s cizí rodinou a nebo to zahodit a jet za novým zážitkem? Kdyby se mě na radu ptala kamarádka, určitě bych jí poradila USA, že taková možnost se už nemusí opakovat ale bohužel, jsem to já kdo se zamiloval a jsem to já, kdo bude snášet důsledky svého rozhodnutí! i nezahodit, jenže co když je to to pravé?

Když jsem se s touhle možností pochlubila své drahé polovičce, na jeho obličeji proběhlo zděšení a poté pocker face. Jeho názor byl jasný, nechce abych letěla, chce mě mít u sebe, miluje mě a nechce o mě přijít. Dva roky je dlouhá doma a vztah na dálku fungovat nebude, nechce mě ztratit...
Ať se rozhodnu tak nebo tak, vím, že dlouho ještě budu přemýšlet, jaké by to bylo, kdybych se rozhodla jinak.. teď však zůstává otázkou, co bude menší zlo..

Jaký je tvůj názor?
Jaké by bylo tvé rozhodnutí?
Láska nebo USA?